Rumske odbojkašice ubedljive

0

Devojke iz rumskog odbojkaškog kluba „Ruma“ ostvarile su proteklog vikenda još jednu prvenstvenu pobedu. Na svom terenu u Sportskoj hali u Rumi, dočekale su ekipu ženskog odbojkaškog kluba „Vršac“.

Odbojkašice “Rume” lagano su osvojile tri boda u utakmici 15. kola „Druge lige Sever“, pošto su pobedile gostujuću ekipu rezultatom 3:0. Prvi set je okončan rezultatom 25:18, drugi rezultatom 25:12, što dovoljno govori o odnosu kvaliteta ekipa koje su u nedelju izašle na parket rumske hale. Rumljanke su dobile treći set sa 25:18.
Iako u ovoj utakmici trener Slobodan Gajević nije mogao da računa na kapitena, njegova ekipa je bez velikog napora nadigrala svog protivnika. U dosadašnjem toku takmičenja Rumljanke su upisale 12 pobeda i 3 poraza. Trenutno se sa 36 osvojenih bodova nalaze na drugom mestu na tabeli.

Do kraja prvenstva odigraće još sedam utakmica, a narednog vikenda gostuju u Futogu. Utakmica 16. kola odigraće se u subotu sa početkom u 16 časova, u sali Osnovne škole “Miroslav Antić”.