Poletarac – Sloga Čalma 0: 1 (0: 0)

0

Pred oko 250 gledalaca fudbaleri FK Poletarac iz Laćarka nisu uspeli da upišu pozitivan rezultat na prvom zvaničnom meču.

Poletarac je imao svojih prilika za nerešen rezultat ali novi tim u ligi nije uspeo da realizuje svoje šanse i mora se priznati da je bolji tim na ovoj utakmici upisao pobedu na startu sezone.

Poletarac je nastupao u sastavu: Bando 6, Ilić B. 6,5, Ilić I. 6 (kapiten) (od 60′ Petrović – 6), Predojević 6, Vladisavljević G. 7,5, Šajić 7,5, Polovina 7, Popović 5, (od 75′ Kostadinović – 6,5), Kuzminac 5, (od 46′ Milanković – 5), Durać 7, Vladisavljević Đ 6,5.

Početak utakmice obeležile su greške i jedne i druge ekipe, prvu pravu šansu gosti su propustili sredinom prvog poluvremena kada je napadač gostiju Moconja šutirao iz povoljne pozicije tik iznad prečke golmana domaćih, odmah u sledećem napadu Poletarac je mogao do vođstva, napadač domaćih Vladisavljević Đorđe je na odličan pas Polovine propustio najbolju šansu domaćina u prvom delu utakmice. Na poluvremenu 0-0. Na startu drugog poluvremena umesto neprimetnog Kuzminca na teren je izašao Milanković, i upravo nakon izgubljene lopte Milankovića na sredini terena gosti su organizovali kontra napad nakon kojeg su gosti izborili korner iz kojeg je gostujući tim došao do vođstva. Do kraja utakmice Poletarac je imao tri izgledne prilike da dođe do izjednačenja, prvo je Kostadinović propustio veliku priliku kada se sapleo u šesnaestercu, a ne dugo zatim Poletarcu je poništen gol zbog ofsajd pozicije, u samom finišu ponovo je Kostadinović bio u centru pažnje, nakon centaršuta iz kornera mladi igrač domaćih je primio loptu predriblao jednog igrača i uputio šut tik iznad prečke golmana gostiju. Na žalost po domaći tim i mnogobrojnu publiku na terenu u Laćarku Poletarac nije uspeo do kraja utakmice da pripreti gostima. Iskusni gostujući tim je iskusno čuvao prednost do kraja meča, a napadač gostiju Bojanić je u dva navrata propustio priliku na odlične pasove iskusnog Majstorović Dušana da potvrdi trijumf Čalmanaca.

Izvor: sportin.biz