Inđija – Zemun 1:1 (0:0)

0

Inđija. Gradski stadion, glealaca oko 500. Sudija: Ljubiša Borisavljević iz Ivanjice, pomoćnici: Milorad Milićević iz Ivanjice i Pavle Piper iz Čačka, četvrti sudija: Ivan Nikitović iz Čačka. Delegat: Slobodan Simović iz Beograda. Strelci: Vujasin 85′ – Inđija, Sotirović 66′ – Zemun. Žuti kartoni: Popović 20′, Todić 51′ – Inđija, Šubert 27′, Božović 32′, Beljić 48′, Ajković 85′, Zlatković 90+2′ – Zemun.

Inđija: Stanivuković, Pejić, Lalić, Simunović, Kostić (K), Todić (Živanović 72′), Jovanović, Bosančić, Dolmagić (Vujasin 78′), Ivković, Popović (Lemajić 67′) .
Trener: Branislav Bajić

Zemun: Kirovski (K), Božović, Đokić, Šubert, Luković, Ivelja (Ajković 59′), Osmanagić, Beljić Lukić 71′), Ljubomirac, Zlatković, Sotirović
Trener: Milan Milanović

Početak utakmice između Inđije i Zemuna je kasnio sa početkom oko 12 minuta jer su se dresovi dve ekipe po mišljenju sudije utakmice Ljubiše Borisavljevića previše poklapali u boji.

Na samom početku meča sve do 12.minuta nije bilo prilika pred jenim ali ni drugim golom. U tom minutu je viđena dobra akcija gosta, a Ljubomirac pokušava da lobuje golmana Stanivukovića koji je visoko skočio te loptu izbacio u polje. U 21.minutu gosti su tražili penal. U kaznenom prostoru je u gužvi ostao igrač Zemuna na zemlji, ali sudija ni u jednom trenutku nije pokazao da je to prekršaj za najstrožu kaznu. Sedam minuta kasnije je poništen gol Inđije. Bio je to slobodan udarac, lopta stiže do Popovića koji je plasira u mrežu, ali je visoko podignuta zastavica pomoćnika Milićevića. Dva minuta kasnije nova šansa za domaćina. Opet je Popović u centru zbivanja, ali je ovog puta uputio mekan šut te Kirovski nije imo problema da istu zaustavi. Do kraja prvog dela igre još dva šuta gosta. Prvo se oprobo Ljubomirac u 31, te Beljić u 43′ bez prave opasnosti po Stanivukovića.

U drugom poluvremenu gosti konkretniji. Iz te igre nisu stvarali previše prilika za gol, a u 66.minutu su stigli do vođstva. Odlična i tečna akcija po desnoj strani, Ljubomirac lepo zavrće loptu, usledilo je ono najlepše u fubalu. Sjajne makazice Sotirovića i tu je Stanivuković nemoćan, 0: 1.

Od tog trenutka domaćin polako preuzima igru u svoje ruke ili noge. Ređaju se napadi domaćina, a publika se digla na noge u 84.minutu. Pejić je prodirao, dugo je vučen i oboren na samoj ivici kaznenog prostora. Ipak iz slobodnog udarca Vujasin konačno postiže gol. I to kakav, evrogol, 1: 1

Do kraja je Lemajić imao kolosalnu šansu za rezultatski preokret. Lopta mu je izmigoljila na petercu iako je bio sam. Remi je možda i najpravedniji ishod meča.