Donji Srem 2016 – Mladost 5:1 (3:1)

0

Strelci: 0:1 Z. Jugović u 15, 1:1 Nešković u 20, 2:1 Stojčević u 22, 3:1 Bosančić u 35, 4:1 Dinčić u 40, 5:1 Drpa u 65. minutu. PEĆINCI: Sportski centar „Suvača“. GLEDALACA: 50. SUDIJA: Zoran Berber (Pećinci).

DONJI SREM 2016: Jelača, Milijašević, Nenadov, Nešković, Bosančić, Kokinović, Babić, Dinčić, Stojčević, Drpa, Milićević.
Igrali su još: Košutić, Ilić, Đurđević, Poznanović i Blanuša.

MLADOST: Bašić, Obradović, Krivošija, Jovanović, Radović, Vidović, Pavlović, Božičković, Miljković, Milošević, Z. Jugović.
Igrali su još: V. Jugović, Veselinović i Vejić.

Novo poglavlje u istoriji pećinačkog fudbala!

Tek posle nekoliko treninga, novoformirani Donji Srem 2016 odigrao je prvu prijateljsku utakmicu. Bez obzira što je igrano 2 x 35 minuta, ovaj meč je, bar u naznakama, pokazao da „materijala ima“ i da bi ovaj klub mogao igrati jednu od značajnijih uloga u predstojećoj sezoni Opštinske lige Pećinci.

Gosti iz Buđanovaca su povelu u 15 minuti golom iskusnog Zorana Jugovića, posle odličnog proigravanja Pavlovića. Ipak, izabranici trenera Nebojše Jovanovića brzo su došli sebi, te su preko Neškovića u 20. minutu poravnali rezultat, a par minuta kasnije su i došli u vođstvo golom Stojčevića. U 30. minutu prekaljeni Zoran Jugović, praktično, sam sebi stvara šansu, ali je, ovog puta, mreža Jelače ostala netaknuta. U poslednjim trenucima prvog poluvremena, nakon šuta Stojčevića, Bašić (nekada golman Donjeg Srema) kratko odboja loptu, baš do Bosančića, kojem nije bilo teško da povisi prednost domaćina.

I u nastavku utakmice, domaći fudbaleri nisu „smanjivali gas“. Najpre je mladi Dinčić u 40 minutu postigao prelep gol, da bi u 65. minutu Drpa postigao peti gol Donjeg Srema 2016. Prethodno je Nešković izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, a na odbijenu loptu je natrčao Drpa.

Sledeću proveru Donji Srem ima u nedelju, 14. avgusta, na svom terenu protiv Šumara iz Ogara.